Regenerum serum do rzęs i brwi

Działanie

okoDługie, grube rzęsy oraz gęste i wyraźne brwi to przepiękna oprawa oczu o której marzy każda kobieta, warto się więc o nie zatroszczyć. Podstawą pielęgnacji rzęs jest oczywiście prawidłowy demakijaż, pozostawiony na noc tusz może nie tylko podrażniać oczy, ale również spowodować łamliwość rzęs. Bardzo ważne jest również delikatne zmywanie makijażu. Najodpowiedniejszy będzie płyn micelarny, którego cząsteczki tworzą maleńkie kuliste struktury, w których wnętrzu zamykane są zanieczyszczenia. Również częste barwienie henną rzęs i brwi może skutkować osłabieniem włosków a w rezultacie ich wypadaniem. Dla wzmocnienia rzęs oraz brwi warto zastosować Regenerum regeneracyjne serum, które nie tylko pielęgnuje i regeneruje włoski, ale sprawia, że stają się dłuższe, grubsze i widocznie wzmocnione.

Jak działa Regenerum regeneracyjne serum do rzęs i brwi?

Serum składa się z dwóch specjalnie opracowanych formulacji:

  1. Serum z eyeli­ne­rem do stosowania na linię rzęs zawiera odżywcze lipooligopeptydy, które stymulując cebulki przyspieszają wzrost rzęs oraz zagęszczają i pogrubiają strukturę włosków. Dodatkowo obecny w składzie ekstrakt ze świetlika działa kojąco i łagodząco na delikatną i wrażliwą skórę powiek.
  2. Serum ze szczo­teczką do stosowania na całej długości rzęs i brwi posiada w swojej formule żel z aloesu, witaminę E oraz olejek rycynowy, które wnikając we włókna włosków, nawilżają je, uelastyczniają i dogłębnie wzmacniają. Obecna w składzie matrykina z prowitaminą B5 spektakularnie wydłuża rzęsy oraz zagęszcza brwi, skutecznie ograniczając ich wypadanie. Dodatkowo serum w naturalny sposób widocznie je przyciemnia.

rzęsy

 

Sposób użycia

Opakowanie zawiera dwa rodzaje serum z odpowiednio dobranymi aplikatorami. Przed zastosowaniem produktu należy dokładnie zmyć makijaż. W pierwszej kolejności za pomocą cienkiego pędzelka nanieść serum nr 1 na linię rzęs u ich nasady (tak jak eyeliner). Następnie za pomocą szczoteczki nałożyć serum nr 2 na rzęsy (może być stosowane także na brwi). Stosować systematycznie co wieczór, przed pójściem spać, aż do osiągnięcia oczekiwanego efektu. Po tym czasie stosować raz/dwa razy w tygodniu.

Preparat przebadany dermatologicznie i okulistycznie.

Skład

Lipo­oli­go­pep­tydy
Dzięki właściwościom lipofilowym łatwo przenikają w głąb skóry i mieszków włosowych, gdzie stymulują cebulki rzęs do produkcji keratyny – głównego budulca włosów. Prowadzi to do przyspieszenia ich wzrostu, a także zagęszczenia i pogrubienia struktury.

Eks­trakt ze świe­tlika
Pozytywne efekty działania ziela świetlika na okolice oczu znane są od stuleci. Skoncentrowany ekstrakt ze świetlika zawarty w serum, działa kojąco i łagodząco na delikatną skórę powiek, przeciwdziałając podrażnieniom.

Olej rycynowy
Intensywnie wzmacnia oraz stymuluje wzrost rzęs i brwi. Tworzy na ich powierzchni transparentny, trudny do zmycia filtr, dzięki czemu zapewnia im ochronę przed łamaniem. Dodatkowo przyciemnia włoski i nadaje im połysk, a także nawilża je i odżywia, przywracając miękkość i elastyczność.

Kom­pleks matry­kiny i pro­wi­ta­miny B5
Stymuluje namnażanie komórek naskórka w obrębie cebulek rzęs i brwi oraz zapewnia optymalne ich zakotwiczenie w skórze. Dzięki temu intensywnie wydłuża i zagęszcza włoski oraz działa wzmacniająco, ograniczając ich wypadanie.

Żel z alo­esu i wita­mina E
Nawilżają, uelastyczniają i dogłębnie wzmacniają rzęsy i brwi. Ponadto wywierają pozytywny wpływ na skórę, w której znajdują się cebulki włosków, działając regenerująco i kojąco oraz pomagając utrzymać ją w dobrej kondycji.